Na co si dát pozor při spojení kuchyně s obývacím pokojem?
V dnešní době je naprosto běžné, že máte několik místností spojených dohromady. A ve většině případů se jedná právě o srdce domova s odpočinkovým prostorem. Velkou výhodou je, že i při vaření nejste izolovaní a můžete si podívat s partnerem, který sedí na pohovce. Při vybavování je ale dobré myslet na pár základních principů, které doporučují profesionální bytoví architekti https://evalofa.com/.
Podlaha je základ
Při rozhodování o podlahové krytině máte dvě možnosti. Jednou je použít dvě krytiny, jednu tvrdší do kuchyně a měkčí do obýváku, anebo zvolit jen jednu a umístit do relaxační části kusové koberce. Při položení dvou různých krytin myslete především na to, že jejich výška musí být na chlup stejná, jinak budete zbytečně zakopávat. Anebo můžete využít spojovací profily k přechodu mezi nimi.
Podobné, ale přesto jiné
Myslete na to, že je stále jedná o dva různé prostory, i když mezi nimi není stěna. Opticky se sice jedná o jednu místnost, ale úplně to tak není. Znatelně je rozdělte, ale přitom se snažte vše sladit dohromady. Není dobré mít obě zóny naprosto totožné, ale ani příliš odlišné. To není pro oko vůbec příjemné. Rozdíly můžete vytvořit nejrůznějším způsobem:
-
barvou a stylem osvětlení,
-
barvou či odstínem nábytku,
-
odlišnými podlahami,
-
ostrůvkem nebo jídelním stolem.
Vytvoření hranice jiným nábytkem je ideálním způsobem, pokud na to máte dost místa. Dejte mezi zóny jídelní stůl se židlemi, ostrůvek nebo pult s barovými židlemi. Vznikne tak funkční a zároveň estetická součást interiéru. A jídelnu zaručeně stejně potřebujete, takže je to skvělý způsob, jak ji tam zakomponovat.
Příliš hluku a nepříjemné pachy
Nedostatek soukromí a pachy z vaření jsou asi jedinou nevýhodou, kterou můžete najít. Vyřešit to můžete dostatečným odvětráváním nebo pořízením výkonného odsavače par. Máte-li hodně hlasité spotřebiče, zvažte jejich výměnu za novější a méně hlučné. Jednat se bude zejména o myčku, ledničku, případně pračku (pokud ji nemáte v koupelně).